Peter Schutz vytiahol do boja

Autor: Peter Gáborík | 29.8.2014 o 20:54 | (upravené 29.8.2014 o 23:49) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  618x

A máme to tu! Náš neohrozený tmavošedovlasý pisálek z denníka Sme, ktorý snáď ani flintu v živote nedržal vytiahol dnes do boja za oslobodenie našich hláv spod okupačných myšlienok. Myšlienok ktoré nám hovoria, že celé naše územie oslobodila Červená armáda s pomocou Rumunských vojakov. Myšlienok ktoré nám hovoria, že hlavným spojencom našich vojakov a partizánov v Slovenskom národnom povstaní bol Sovietsky Zväz.

Preto, či sa to niekomu páči alebo nie, je bezpodmienečne nutné prejaviť vďaku Štátu, ktorý prispel nie len k oslobodeniu Slovenska, ale celého Sveta od nacistickej pliagy. Je pritom bezpredmetné v tejto chvíli riešiť to, či je Rusko demokratická krajina alebo nie, alebo či sú Ruskí vojaci na Ukrajine, alebo nie.. O mnoho podstatnejšie je uvedomenie si toho, že na Slovensku padli desatisíce Ruských vojakov. Umierali po tisícoch, rovnako ako Rumunskí vojaci, často vyhladovaní a zavšivení, hladní.. Stovky, ba možno tisíce ležia stále a na vždy v neoznačených hroboch po celom našom území. No my si nevážime, zdá sa, ani obetu tých, ktorých mená sú vytesané do náhrobných kameňov vojenských cintorínov roztrúsených po celom Slovensku.

Dnes je deň, kedy by sme si mali uctiť pamiatku našich starých otcov a starých mám, ktorí sa zúčastnili povstania proti skutočnému zlu, stelesnenému vo fašistickej Nemeckej armáde –Nemecku. Dnes je deň, kedy by sme si mali uctiť obete vojny a tých ktorí nás zachránili (doslovne) za cenu mnohých ľudských životov. Dnes je deň, kedy by sme sa mali obrátiť s pokorou na predstaviteľov krajín, ktorých vojaci položili životy za našu slobodu. Dnes je deň, kedy by sme mali povedať od srdca ĎAKUJEM

               

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nebuď buzerant, zmláť manželku (píše Michal Havran)

Vy to viete, vy muži z Tvrdošína, čo pochodujete a zneužívate vieru, aby ste ľudí vydesili.


Už ste čítali?