Sankcie voči Rusku odsúhlasil aj Dzurinda

Autor: Peter Gáborík | 18.8.2014 o 21:12 | (upravené 19.8.2014 o 0:04) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  388x

Nestačím sa čudovať.. Už síce nejaký ten rok viem, že politika je špinavá vec ale aj tak očakávam aspoň minimum empatie .. Bohužiaľ aj to chýba a tak som si mal dnes možnosť prečítať ako jedna špina hádže špinu na inú špinu. Stačilo mi aby som si prečítal dve vety z blogu pána Mikuláša Dzurindu a v momente sa mi dvíhal tlak a napadali ma skutočne nepekné predstavy, najmä pre pána Dzurindu.

A prečo to? Nuž, Mikuláš Dzurinda v článku vyčíta Robertovi Ficovi to, že v Bruseli súhlasil so sankciami proti Rusku no doma ich kritizuje. S tým sa dá súhlasiť ale to, že to píše Mikuláš Dzurinda, ktorý by ako prvý súhlasil s týmito sankciami mi strašne vadí. A zvlášť keď si spomeniem na o mnoho závažnejšie veci ktoré odsúhlasil Mikuláš Dzurinda v pozícii premiéra a dokonca ich ani po rokoch neoľutoval, práve naopak, povedal, že by to urobil zas.  Nehovorím o ničom inom, než o bombardovaní Juhoslávie vojskami NATO, tej Juhoslávie ktorá vždy stála pri Slovákoch, rovnako v čase Štúrovcov(Chorváti, Srbi), tak v čase prvej ČSR a aj neskôr za komunistov. Neviem síce koľko ľudí pri bombardovaní Juhoslávie v osudovom roku 1999 zomrelo ale viem jedno. Nebyť Mikuláša Dzurindu, ktorý bez toho, že by sa niekoho spýtal povolil prelety amerických bombardérov cez naše územie a tým otvoril koridor ktorý bol pre Američanov kľúčový ( pretože Rakúsko neumožnilo prelety lietadiel NATO).  Pojem ,,vydieranie zabíjaním“ som práve vymyslel a úplne výstižne popisuje situáciu z roku 1999, keď Američania doslovne vydierali Srbov, aby nechali tých chudákov Kosovčanov/Albáncov na pokoji a aby im umožnili vytvoriť si štát, pretože ak nie, tak bude bombardovanie pokračovať. Počas troch mesiacov humanitárneho bombardovania zahynulo približne 3000 obyvateľov Juhoslávie, medzi nimi mnoho detí, žien, starších ľudí. Konflikt vraj vyvolal masaker 45 Albáncov srbskými zložkami. Mier bol vykúpený uväznením Juhoslovanského prezidenta a stratou územia Kosova, z ktorého vznikol nový štát s väčšinou obyvateľov Albánskej národnosti a menšinou Srbov, ktorú začali Albánci neľútostne prenasledovať a vytláčať do Srbska. Srbov sa vtedy nezastal nikto, ani Mikuláš Dzurinda. To, že celý čas bolo porušované medzinárodné právo asi normálneho človeka ani neprekvapí.   

Minulý rok som sa náhodou dostal k článku Mikuláša Dzurindu, ktorý napísal tesne po výlete ktorý si urobil do Kosova.  V tomto článku opisoval nálady ľudí v Kosove, najmä mladých Srbov/študentov. Nestíhal som sa čudovať tomu aký empatický mediátor sa stal z Mikuláša Dzurindu, keď pri takej kratučkej návšteve tohto územia dokázal nahliadnuť ľuďom(najmä Srbom) do sŕdc a aj do hláv, a z toho vydedukovať  čo chcú a potrebujú obyvatelia Kosova. Tak ma mimovoľne napadlo či sa mladým ľuďom s ktorými sa pravdepodobne rozprával pochválil s tým, že kedysi dal súhlas(hoci nepriamo) k bombardovaniu Juhoslávie aj on.  

Je mi jasné, že Mikuláša Dzurindu sa nijako nedotýka fakt, že pred 15 rokmi privodil svojim rozhodnutím smrť niekoľkých tisícov ľudí, ktorí boli úplne bezbranní. Je mi jasné, že dnes by pán Dzurinda nemal žiadne zábrany podporiť aj tvrdšie sankcie proti Rusku ako sú tie ktoré platia(bez ohľadu na to aké dopady by to malo na bežných obyvateľov Slovenska).. Je mi jasné, že Mikuláš Dzurinda by podporil akýkoľvek návrh USA, NATO či EU voči Rusku. A preto som skutočne rád, že Mikuláš Dzurinda je dnes mimo politiku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.


Už ste čítali?