Smerom k Procházkovi

Autor: Peter Gáborík | 6.6.2014 o 9:55 | (upravené 6.6.2014 o 13:14) Karma článku: 3,56 | Prečítané:  331x

Pred pár dňami som napísal dva články o roztržke a obvinení Rada Procházku Igorom Matovičom. Vtedy to vyzeralo, že sa zastávam Matoviča, no v skutočnosti som sa už dávno odosobnil a politiku vnímam ako kabaret veľmi zlých umelcov. To samozrejme neznamená, že nemám názor na dianie. Práve naopak, politiku sledujem od malička a baví ma, lenže už nejaký čas si uvedomujem, že je to veľmi špinavá vec a láka najrôznejšie indivíduá ktoré sa stávajú iba figúrkami skutočne mocných ľudí tz. tých, čo majú peniaze, prípadne šašov z Európskej únie ktorá sa snaží regulovať neregulovateľné veci- teda Nás.

Prečo som použil slovné spojenie šašovia z Európskej únie? Nuž, stačí sa pozrieť na zástupcov Slovenska v Európskom parlamente či nášho eurokomisára.. Legitimitu nemajú ani poslanci a ani páni komisári. Čo je smutnejšie jedná sa o ľudí s charizmou handry na zmývanie podlahy a o ich odborných a mentálnych predpokladoch ani nemusím dlho hovoriť. Stačí spomenúť nedávne mediálne extempóre europoslankyne Anny Záborskej(KDH), ktorá spochybnila nominácie našich hokejistov na ZOH v Soči, keď obvinila trénera slovenskej hokejovej reprezentácie, že diskriminuje Mira Šatana na základe jeho veku. Priznám sa, že mi ostal na chvíľu rozum stáť, no na šťastie som to rozdýchal. Ale späť k pointe tohto článku.

Keď som si asi pred mesiacom pozeral záznam z rokovania NR SR k otázke doplnenia ústavy o zmienku, o manželstve, tak ma skutočne zarazilo jedno vystúpenie. Bolo to vystúpenie Pavla Hrušovského, dlhoročného poslanca NR SR a bývalého predsedu parlamentu. Pavol Hrušovský reagoval vo svojom vystúpení na niekoľkých poslancov ktorí vyslovili názor, že by bolo dobré urobiť referendum o tom v akej miere má byť zmienka o manželstve v ústave SR. Hrušovský na to odpovedal, že referendum o tejto otázke a vlastne, o akejkoľvek inej je v podstate zbytočné, nakoľko nie je vymožiteľné, jeho výsledok nie je záväzný ani pre NR SR a ani pre vládu, a preto považuje za najlepšie veci riešiť v parlamente. Ja pripomínam, že na to aby bolo referendum platné musí sa ho zúčastniť viac než 50% oprávnených voličov. Naproti tomu  v nedávnych eurovoľbách sa zúčastnilo 13 % oprávnených voličov a politici sa tvária, že eurovoľby boli legitímne a platné.. Neviem či ste zaregistrovali na čo narážam.. Ide o ten nepomer práv a moci. Občania nemajú žiadne a politikom stačí smiešna účasť vo voľbách aby dostali mandát o nás rozhodovať.  

Keďže podobných vystúpení som zachytil viacej a jednalo sa prevažne o starých harcovníkov v slovenskej politike, ktorí sú vraj demokrati.. No ich myslenie a vyjadrovanie svedčí minimálne o tom, že sú komunisti, ak nie ešte horšie. Treba si skutočne uvedomiť, že ľudia ktorí už dvadsať a viac rokov otravujú slovenskú politiku nie sú nám prospešní ale práve naopak. Svedčí o tom aj najnovšie dianie v NR SR, keď sa kvôli jednej absolútne nepodstatnej vete dali do kopy dve hodnotovo úplne odlišné strany, ktoré nenapadol iný spôsob riešenia ochrany manželstva ako doplnenie ústavy o jednu vetu. Pričom pánom predkladateľom zjavne ušiel fakt, že mladí ľudia na Slovensku už veľmi dlho živoria a zdrhajú do zahraničia za prácou a, za lepším životom. Ale toto zjavne súdruhov predkladateľov návrhu zmeny ústavy, menovite súdruhov Pašku s Hrušovským vôbec netrápi.

Takže, nakoniec som sa dostal k tomu čo som chcel povedať na začiatku. Chcel som povedať, že je nutné voliť nových ľudí, aby sme sa zbavili starých politických garnitúr z ktorých mala už dávno polovica sedieť vo vezení, no namiesto toho stále strašia určite nie len mňa. Nedá mi nespomenúť jedného z najväčších expertov na všetko, nášho hlavného vyjednávača v procese vstupu Slovenska do EU, Janka Fígeľa, ktorému sa najmä poľnohospodári ale aj energetici môžu poďakovať za ani nie polovičné dotácie oproti starým členom EU a za odstavenie Jaslovských Bohuníc..   Nech by boli Matovič s Procházkom akokoľvek zlí, aj napriek tomu si myslím, že budú lepšou alternatívou Hrušovského, Fica, Bugára a mnohých ďalších starých pušiek......                

Niečo na pobavenie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

O zelený dres sa môže Sagan obrať už len vlastnou chybou

Po troch alpských etapách odstúpili piati výborní šprintéri.

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.


Už ste čítali?