Pat a Mat z Mestského úradu v Detve

Autor: Peter Gáborík | 11.5.2014 o 8:22 | (upravené 11.5.2014 o 11:15) Karma článku: 6,80 | Prečítané:  335x

Pred pár dňami sa môj dvojročný synovec zaľúbil do váľania sa v piesku, strávil na piesku u sestrinej kamarátky pol dňa spolu ďalšími deťmi. Paradoxne v ten istý deň sa na sídlisku v Detve objavili chlapíci z technických služieb mesta Detva ktoré ja nazývam Pat a Mat s.r.o. Najbližšie pieskoviská počas dvoch dní zbavili piesku, no samozrejme nový akosi pozabudli doviesť. Keďže to vážne narušilo synovcov denný režim, pretože mal každý deň v rozvrhu aspoň hodinu na piesku, tak som sa teda šiel spýtať chlapíkov ktorí tvrdo pracovali už tri dni pred panelákom opretí o lopaty či sediaci na lavičkách: Kedy doveziete piesok?  „ Asi budúci týždeň, no najlepšie urobíte, keď sa spýtate pána Barana z mestského úradu."  Tak som sa išiel spýtať pána Barana na mestský úrad, no samozrejme tam nebol. Čo by tam asi robil počas pracovnej doby?..

A nebol tam ani jeho kolega. Čo by tam asi robil počas pracovnej doby? A načo vôbec nosiť deťom nejaký piesok? Treba nechať  jamy po piesku tak ako sú možno sa nejakému dieťaťu podarí do nich tak spadnúť, že si vyvrtne alebo zlomí nohu či ruku a bude na sídlisku o zábavu postarané.

Neviem či sa zdá len mne, že výmena piesku v pieskoviskách je jednoduchá manažérska úloha ktorú by zvládol aj žiak základnej školy. Neviem či moja predstava roboty zodpovedá normálnosti..  Neviem či moja predstava výmeny piesku v pieskovisku  počas jedného dňa je scifi, veru už nie som si istý ničím normálnym. Ale začínam nadobúdať istotu, že mesto Detva riadia Pat a Mat.

Keď som sa vracal z mestského úradu, tak som išiel popri robotníkoch pri pieskovisku a začul som rozhovor v tom zmysle, že by potrebovali pomoc lebo nestíhajú plniť zadané úlohy, že ich je proste málo. Tak ma napadlo, že sú to šťastní ľudia.. Celý deň takmer nič nerobia, nič ich netrápi a predsa sa ešte dokážu posťažovať ako tvrdo pracujú aby mali ešte lepší pocit z práce J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú život pre fotku

Pri páde by nemal človek šancu.

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.


Už ste čítali?